RN731JTTD4172F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4172F50
Description
RES 41.7K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
41.7 kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%